AK Parti Sözcüsü Çelik: “Siyasi pusulaları sürekli ters yönü gösteriyor”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana programı esnasında yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

Çelik, Twitter’dan yayımladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Sayın Kılıçdaroğlu, Adana’da yaptığı konuşmada kamplaşma değil kucaklaşma vadettiğini söylemiş. Toplumun belli kesimlerini sürekli tehdit edenler hiçbir kucaklaşmanın adresi olamaz. Siyasi pusulaları sürekli ters yönü gösteriyor. Vesayetle kucaklaşıp, millet iradesiyle çatışıyorlar. Her konuşmalarında toplumun bir kesimini tehdit edenlerin halkla kucaklaşmadığı açıktır. Bazen esnafı, bazen öğretmenleri, bazen çiftçileri, bazen işçileri sırf siyasi tercihleri yüzünden tehdit ediyorlar. Asıl kamplaşma budur

Öte yandan, ‘PYD bizim için tehdit değildir’ ya da ‘Mavi Vatan demek bizi dünyada saldırgan duruma düşürür’ diyerek Türkiye’ye zarar vermek isteyenlerle kucaklaşıyorlar. Biz vatandaşlarımızla buluşmaya ve yol yürümeye devam edeceğiz. Türkiye’ye zarar vermek isteyenlerle kamplaşacak ve onlarla mücadele edeceğiz. Türkiye’ye saldıran her odağın karşısına Cumhurbaşkanımızın ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ ilkesiyle çıkacağız. Kılıçdaroğlu’nun temsil ettiği ‘vesayet siyaseti’ Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi bugün konuştuğu Adana’dan da güçlü bir şekilde cevabını alacak.”

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.