Buca’da “Acil” iftar

Halk sağlığının en önemli ayaklarından biri olan acil tıp emekçileri Buca Hancı Et Dünyası’nda düzenlenen iftarda bir araya geldi. Her gün onlarca vatandaşa ilk müdahaleyi yaparak hayat kurtaran sağlık çalışanları bu kez kendi sorunlarını masaya yatırdılar.

“Yaşam ve Ölüm arasındaki, ince çizgide çalışıyoruz”

Özel iftar menüleriyle İzmirlilere lezzet Şöleni sunan Hancu Et Dünyası bu sefer İzmir Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği’ni (ATTDER) iftarda ağırladı. Derneğin İzmir İl Başkanı Onur Şahin ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen geceye yaklaşık 200 acil tıp çalışanı katıldı. Birlik ve beraberlik rüzgarlarının estiği İftara ayrıca Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı, İzmir 112 Başhekimi, Şube Müdürü, Sağlık Sen Şube Başkanı ve Türk sağlık Sen Şube Başkanı da eşlik etti.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Şahin yaşanan dayanışmanın kendilerini yeniden kardeş, kıldığını ifade etti. Şahin, “Gönül bağı ile sevdalandığımız, üyesi olmaktan şeref duyduğumuz bu büyük ailede, Kurtuluş Savaşımızın zafer burcu ve aynı zamanda demokrasi mücadelesinin de sembol şehri olan Egenin incisi ve kalbi bu güzel şehirde, bayrağı devraldığımız günden itibaren omuzlarımızdaki büyük sorumluluk duygusunun bilinciyle durmadan, yorulmadan çalışacağız. İzmir ATTDER’in kalbidir. Burada görev yapmak zor, bir o kadar da önemlidir. Omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Yeni dönemde, İzmir’de meslektaşlarımız arasındaki, birlik beraberliği ve sorunlarının çözümü için çalışacağız.

84 milyon insanımızın sağlığını emanet ettiği Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedikler olarak son derece kutsal bir görevi ifa etmekteyiz. Bizler, yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide, insanlara yardım etme ayrıcalığına sahip bir mesleğin fertleriyiz. 2006 yılında, Acil Tıp Teknisyenleri Derneği olarak çıktığımız yolcuğa bugün Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği olarak devam ederken, meslektaşlarımızın olduğu her alanda ve Türkiye’nin her köşesinde var olmak gibi büyük bir ideali taşıyan sivil toplum kuruluşu olarak geçen 16 yıllık süreçte, ‘Gitmediğimiz yer bizim değildir’ anlayışıyla, binlerce kilometre yol kat ettik. Ülkemizin her bölgesinde eğitimler düzenledik, sosyal aktiviteler, bilimsel toplantılar tertipledik. Meslektaşlarımızın sorunlarıyla hemdert olmakla kalmayıp sunduğumuz çözüm önerileri ile her platformda meslektaşlarımızın hissiyatını yansıtıp görüşlerini savunarak mesleğimizin ve meslektaşlarımızın enerjisini ülkemizin hizmetine sunduk Bu Mübarek Ramazan ayının, buradaki birliğin, beraberliğin daha da pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.