Körfez’de 4 Mahallede Üstyapı Çalışmaları Yapılıyor

Körfez ilçesinde altyapı yatırımlarına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmalarını tamamlandığı bölgelerde üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor. 4 mahallede yoğun üstyapı çalışmaları yapan İSU Genel Müdürlüğü, asfalt serimi, asfalt yama ve parke ve bordür imalatları yapıyor.

ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelinde birçok noktada altyapı yatırımları ile birlikte üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Körfez ilçesinde 2020 yılı itibariyle başlayan altyapı çalışmaları ile birlikte Körfez’in her karışı ilmek ilmek işlenerek kaliteli ve sağlıklı altyapı hatları vatandaşların hizmetine sunuluyor. Körfez ilçesinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üstyapı çalışmalarını da gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, “Mutlu Şehir Kocaeli” için çalışıyor.

4 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Körfez ilçesinde Hacı Osman Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Yeniyalı Mahallesi ve Güney Mahallesi olmak üzere 4 mahallede üstyapı çalışmaları gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, bölgede asfalt, asfalt yama ve parke çalışmaları yapıyor. Barbaros Mahallesi Nazar, Birlik ve Çeşmeci sokakta asfalt çalışmaları gerçekleştiren İSU ekipleri, Yeniyalı Mahallesinde Midilli ve Vişne sokakta asfalt, Kordon, Sakız ve Çavuş sokakta asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Hacı Osman Mahallesinde yapılan üstyapı çalışmaları kapsamında Bağdat Caddesinde asfalt yama çalışmaları yapıldı. Ayrıca Yeniyalı Mahallesi ve Barbaros Mahallelerinde parke ve bordür imalat çalışmaları devam ediyor. Güney Mahallesinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı 6. 8. 10. 12. Sokak ve Ay sokakta asfalt çalışmaları gerçekleştirilecek.

ASFALT KALİTESİ KONTROL EDİLİYOR

İSU Genel Müdürlüğü üstyapı çalışmalarının devam ettiği bölgelerde karot testleri ve sıkıştırma testleri yapılarak çalışmalar sonrası yaşanabilecek problemlere karşı önlem amaçlı asfaltın kalitesi kontrol ediliyor.

ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Körfez ilçesinde altyapı çalışmalarının bittiği bölgelerde toprak oturma süreçlerinin tamamlanması ile birlikte program dahilinde üstyapı çalışmaları gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.